У Запоріжжі обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні

10 липня 2015 року у Запоріжжі відбулося громадське обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні. 

Організатором заходу виступила Запорізька обласна громадська організація «Комітет виборців України» і Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

В обговоренні взяли участь 39 експертів, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Як повідомив Роман П’ятигорець, голова Запорізького відділення КВУ, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Місцеві експерти також долучилися до дискусії.

Народний депутат Ігор Артюшенко та керівник Запорізького КВУ Роман Пятигорець розповіли про нагальну необхідність зміни принципу виборчого законодавства та представили новаторства у законі №2831-3, зокрема запровадження відкритих виборчих списків, що надасть можливість якісно підвищити якісний склад представницьких органів, таким чином:

- усуваються передумови до авторетаризму у керівництві партій, яке раніше за прихильність до себе ставило “свою” людину у «прохідну» частину виборчого списку.

- стимулюється розбудова партійних структур на місцях;

- закріплюється принцип відповідальності депутата перед виборцями.

- зменшується вплив бізнесу на партії.

Також позитивно була сприйнята позиція по зміні принципу проведення виборів міських голів у містах з кількістю виборців більше 90 тисяч. Їх запропоновано обирати у два тури,  абсолютною більшістю голосів. Завдяки цьому до керівництва містами більше не оберуть тих, хто за малої підтримки на виборах, були обрані завдяки наявності великої кількості кандидатів або малій явці виборців. А для сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голів, сільських старост – за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

За результатами громадського обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні учасники визначили, що законопроект №2831-3 ще зазнає чималих змін, оскільки, вже зараз зареєстровано понад 1700 поправок, але прийняття нового законодавства про місцеві вибори є кардинально необхідним, бо попереднє виборче законодавство повністю дискредитувало себе політичною корупційною складовою.

Прес-служба КВУ