В Україні зупинився партійний бум

За даними Єдиного реєстру громадських формувань упродовж 2017 року в Україні було зареєстровано лише три нові політичні партії. Це в рази менше, ніж у попередні періоди.

Так, у 2016 році було зареєстровано 43 політичні партії, в 2015 році – 79; у 2014 році – 37. Таким чином майже половина із нині існуючих українських політичних партій з’явилися впродовж 2014-2016 рр.

У 2017 році з’явилися такі партії: "Союз Міста і Села" (СМС), Велика Країна, «Національний прагматизм». Партію «Слуга народу» було зареєстровано іще в 2016 році, що дає підстави вважати, що вона виникла шляхом перейменування іншої політичної сили.

Всього в Україні діє 354 політичні партії, що є одним із найвищих показників в Європі.

«Серед причин надмірної кількості партій – створення політичних сил як бізнес-проектів з метою подальшого продажу пакетів реєстраційних документів. Однак зменшення кількості новостворених партій може свідчити про зниження ролі такого виду бізнесу. Фактично тут діє принцип нерухомості, коли масштабні темпи будівництва збивають ціну на квадратні метри», - зазначив у ході міжнародної конференції "Українські політичні партії на старті виборчої кампанії" голова КВУ Олексій Кошель.

«Але є й інші значно серйозніші причини. У першу чергу це відсутність перспектив для штучних партій. Український виборець потребує не яскравої політичної реклами чи гучних гасел, а змістовної розмови. Плюс не готовий голосувати за партію без лідерів. В існуючих умовах феномен виборчої кампанії «Партії зелених» дуже складно повторити, що також впливає на ринок партій», - додав Кошель.