За 5 місяців монобільшість дала 226 голосів лише за два закони

За останні 5 місяців роботи народні депутати «Слуги Народу» забезпечили 226 голосів лише за прийняття двох законів. Про це свідчать дані моніторингу КВУ щодо голосувань у Верховній Раді IX скликання.

За період вересня 2020р.-січня 2021р. народними депутатами було ухвалено 86 законів.[1] При цьому монобільшість забезпечила 226 голосів лише за 2 закони: проект закону №1055-1 (про оренду державного та комунального майна) та №4100-д (про внесення змін до Бюджетного кодексу України). За решту законів проголосувало менше, ніж 226 народних депутатів «Слуги Народу». Рішення були прийняті ВР за рахунок голосів депутатів інших фракцій та груп.

Як пояснив голова КВУ Олексій Кошель: «Результати моніторингу показують, що де-факто монобільшість не працює. Фракція «Слуга Народу» має права коаліції у Верховній Раді IX скликання, однак не забезпечує 226 голосів за. За останні п’ять місяців роботи із 247 депутатів монобільшості в середньому голосувало лише 206 нардепів. Це означає, що без голосів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною. Дані голосувань показують, що 41 депутат "Слуги Народу" працював у форматі саботажу і лише 206 депутатів монобільшості голосували за ухвалені закони".

Упродовж вересня-січня рекордно мало депутатів «Слуги Народу» підтримало закони «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» (173 «за»), про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (173 «за»), про внесення змін до статті 19 Закону України "Про лікарські засоби" щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами (183 «за»).[1] Дані без врахування ратифікаційних законів