Антикорупція

Громадський контроль за діяльністю органів влади різних рівнів: моніторинг діяльності обраних осіб, моніторинг комунікації влади та громадськості, моніторинг відкритості і прозорості органів державної влади допомога громадам у плануванні вирішення окремих соціальних проблем силами коаліцій НДО, влади і бізнесу.

Громадський контроль та експертиза виконання та дотримання взятих владою зобов’язань – проведення всеукраїнських досліджень (моніторингів, експертних опитувань, фокус-груп та громадських експертиз): з доступу до публічної інформації, консультацій влади та громадськості, моніторинг дотримання взятих Україною міжнародних зобов’язань в діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування.

Політичний контроль: моніторинг виборчих спорів за результатами парламентських та місцевих виборів, моніторинг початку роботи місцевих рад в Україні, моніторинг стану та проблем діяльності політичних партій в Україні, моніторинг готовності місцевих осередків політичних партій до проведення виборів, моніторинг дотримання виборчих прав та просвіта виборців.

Антикорупційний напрямок: моніторинг друкованих ЗМІ на предмет висвітлення теми корупції в Україні, моніторинг дотримання процедур зовнішнього незалежного оцінювання в освітній сфері, моніторинг вступної кампанії у вищі навчальні заклади, пілотні моніторинги проведення державними установами тендерних закупівель, моніторинг забезпечення прозорості розподілу та використання бюджетних коштів на місцевому рівні

Проекти Кримського КВУ станом на жовтень 2013 року.

Напрямок «АНТИКОРУПЦІЯ»:

Діяльність: розробка та правовий супровід окремих фактів корупції

Мета діяльності: визначити пріоритетні напрямки та системні методи протидії корупції

Про діяльність: протягом року КВ КВУ створило декілька кейсів у різних напрямках корупційної діяльності – порушення посадовцями вимог ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» (м. Саки), зловживання у земельній сфері (м. Ялта), порушення процедури державних закупівель (АРК) та махінації з комунальним майном (м. Сімферополь). За кожним фактом продовжується робота з правоохоронними органами, під час якої відпрацьовуються найбільш ефективні механізми та методи виявлення і протидії фактам корупції в тій чи іншій сфері. Пріоритетні завдання та порядок їх реалізації в цьому напрямку заплановано визначити у грудні 2013 року для подальшої реалізації в проектах 2014-2015 років.