Врядування

Розвиток громад: створення умов та надання можливості людям у громадах – особливо незаможним і неповносправним – мати більший вплив на формування і прийняття владних рішень та якість послуг, які є важливими для їхнього життя. консультативну та тренінгову допомогу. Впровадження різноманітних механізмів впливу громади на прийняття рішень на місцевому рівні (проведення громадських слухань, створення дорадчих органів, прийняття статутів громади, підписання суспільного договору між НУО та владою, створення фондів розвитку громади та соціальних підприємств).

Проекти Черкаського КВУ станом на жовтень 2013 року.

1)

Напрямок: ВРЯДУВАННЯ, ВИБОРИ

Донор: НЕД

Назва проекту: Підтримка громадянського активізму та підзвітності влади в Центральній Україні.

Мета проекту:  

1. Посилити роль органів місцевого самоврядування Центральної України в суспільно-політичному житті регіону.

2. Стимулювати активність депутатів місцевих рад і депутатів ВР у вирішенні проблем місцевих громад.

3. Організувати рух виборців регіону, які залишилися без представництва інтересів у парламенті, за вирішення проблеми визнання результатів проведених виборів або проведення повторних виборів у двох виборчих округах.

Діяльність:  1 . Провести 5 семінарів для депутатів місцевих рад і громадських активістів в Умані, Смілі, Каневі та Черкасах.

2 . Організувати конкурс мінігрантів для ініціативних груп у місцевих громадах.

3 . Проводити постійно моніторинг роботи депутатів місцевих рад, депутатів парламенту від регіону, мерів великих міст регіону .

4 . Провести аналіз виконання передвиборчих спілкувань депутатами обласної ради та заходами найбільших міст регіону.

5 . Провести інформаційно - мобілізаційну кампанію «Напиши своєму депутату».

6 . Провести підсумкову конференцію проекту в Черкасах для задіяних у мініпроектах активістів, депутатів та представників ЗМІ.

2)

Напрямок: ВРЯДУВАННЯ

Донор: БФ «Творчий центр ТЦК»

Назва проекту: Міські проекти

Мета проекту: Озброїти місцевих активістів Черкас оригінально розробленою методикою впровадження місцевих ініціатив. Налагодити механізм впровадження місцевих ініціатив. Зробити методику доступною для використання в інших містах країни.

Діяльність:

1. Розробити методику (мануал) впровадження місцевих ініціатив в місті.
2. Відібрати і навчити групу місцевих активістів мінімум в 10-15 осіб. Підготувати з числа цих активістів мінімум три ініціативні групи для впровадження місцевих ініціатив.

3. Впровадити як мінімум одну пілотну ініціативу.

4. Викласти методику впровадження місцевих ініціатив в місті та практичні аспекти її використання в посібнику (в електронному та друкованому вигляді).  

3)

Напрямок: ВРЯДУВАННЯ

Донор: Відсутній

Назва проекту: Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні

Мета проекту:  Залучення великої кількості виборців та локальних організацій громадянського суспільства до оцінки результатів діяльності депутатського корпусу місцевих рад Черкащини. Підвищення рівня прозорості, відкритості та звітності в діяльності депутатського корпусу місцевих рад Черкащини.

Діяльність: Моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Черкаській області через збір і розміщення інформації на сайті «Твій місцевий депутат» Черкаська область www.deputat.ck.ua  Підтримка діяльності сайту з 2009 року.

Проекти Кримського КВУ станом на жовтень 2013 року.

Напрямок «ВРЯДУВАННЯ»:

Проект: «Депутати під контролем»

Мета діяльності: забезпечити більш ефективну роботу та підзвітність депутатів ВР АРК

Про діяльність: проект передбачає роботу у чотирьох сегментах – робота депутатів під час пленарних засідань, особиста участь у прийомі виборців, активна нормативно-правова діяльність та налагодження комунікації з виборцями. Щодо роботи на пленарних засіданнях встановлено, що велика кількість депутатів (не менше 25%) майже не ходять на засідання ВР АРК, але інформація про прізвища депутатів-прогульників втаємничується працівниками ВР АРК. На сьогодні за допомогою Інституту розвитку регіональної преси ці дії були оскаржені у Адміністративному окружному суді Криму, та подана апеляційна скарга до Севастопольского адміністративного суду. Щодо особистої участі в прийомі виборців,  КВ КВУ за підтримки організації «Рeople in need», що фінансується Міністерством закордонних справ Чехії, реалізує проект створення громадського контролю за роботою депутатів по особистому прийому виборців, який планується завершити до кінця 2013 року. По всіх компонентах проекту заплановано проводити діяльність і протягом 2014 року.

Проекти Волинського КВУ станом на жовтень 2013 року. 

Назва проекту/або вид діяльності: Моніторинг діяльності депутатів місцевих рад на території області.

Мета проекту: Надавати консультування депутатам місцевих рад, з питань ефективного врядування на території Волинської області.

Діяльність:

-          консультування депутатів місцевих рад з питань застосування законодавства про місцеве самоврядування;

-          моніторинг депутатської активності у місцевих радах;

-          співпраця з місцевими ЗМІ щодо висвітлення тем, пов’язаних зі стандартами належного врядування;

-          організація навчання для депутатів місцевих рад;

-          співпраця з місцевими радами щодо питань контролю за діяльністю депутатів. 

Проекти Одеського КВУ станом на жовтень 2013 року.

Напрямок: Врядування

Донор: NED

Назва.  Моніторинг виконання передвиборчих обіцянок в Одеський області.

 

Мета проекту. Проект має на меті забезпечення громадського контролю виконання передвиборчих обіцянок політичних сил, що увійшли до складів Одеської областної, Одеської, Ізмаїльскої, Білгород-Дністровської, Котовської, Роздільнянської, Ренійської міських рад та міських голів відповідних міст, а також налагодження зв’язків між виборцям  та депутатами і мерами відповідних міст, підвищення рівня їх відкритості, прозорості та підзвітності.

 

Опис діяльності.  В рамках проекту здійснюється моніторинг та аналіз діяльності політичних сил, що увійшли до складів Одеського областно, Одеської, Ізмаїльської, Білгород-Дністровської, Котовської, Роздільнянської, Ренійської міських рад та міських голів відповідних міст шляхом в аспекті виконання передвиборчих обіцянок. Моніторинг здійснюється шляхом сбору інформації про діяльність відповідних політичних сил та міських з відкритих джерел, зокрема аналізу документації порядків денних та рішень відповідних рад, подання запитів на інформацію, аналізу повідомлень ЗМІ та інших відкритих джерел.

 

Окрім того, виборці Одеської областні постійно інформуються про дотримання передвиборчих програм та стан відкритості, прозорості та підзвітності міських рад та мерів в Одеській області шляхом розміщення відповідної інформації на  інтернет-ресурсі “izbirkom.od.ua”, видання спец-випусків газети “Ізбірком”, проведення тематичних круглих столів.

Напрямок: Врядування

Донор: Без донору

Назва проекту: Комунікаційна платформа «Твій місцевий депутат: Одеська область».

Мета проекту: Розвиток сайту «Твій місцевий депутат: Одеська область (www.dep.od.ua як інформаційно-комунікаційного майданчика для депутатів місцевих рад Одещини та виборців регіону.

Діяльність:
Публікація інформації депутатів місцевих рад Одещини про себе та про свою діяльність (в тому числі: біографічну інформацію, різноманітні оголошення, звіти про депутатську діяльність, графік прийому виборців і т.д.);

Забезпечення виборців інформацією про депутатів, їхні контакти та їхню діяльність, а також надання можливості оцінити діяльність депутата чи зв’язатися з ним;

Видання унікального довідника про депутатів місцевих рад Одещини, в якому можна знайти інформацію не лише про самих депутатів і їхні контакти, але й аналіз складу рад та їхніх сайтів;

Інформування про важливі суспільно-політичні новини Одеського регіону, пов’язані з місцевим самоврядуванням;

 

Розміщення на сайті корисної для депутатів та місцевих рад інформації (зокрема, на сайті розміщено посібник для депутатів «Місцеве самоврядування в Україні: теорія і практика», рекомендації щодо звітності, щодо організації роботи ради, а також багато інших корисних інформаційних матеріалів).

 

 

Напрямок: Врядування

Донор: IREX

Назва проекту/або вид діяльності: «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування»

Мета проекту/або виду діяльності: Розповсюдження інформації про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та, навчання різних груп населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Діяльність: Проект передбачає проведення 12 тренінгів для 100 бібліотекарів, 10 чиновників та 10 громадських діячів Одеської області. Завдання тренінгів — проінформувати їх учасників про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та навчити ними  користуватися. Крім цього, проект передбачає широку інформаційну кампанію з популяризації механізмів е-урядування серед широких верств населення. Для цього в рамках проекту буде проведений круглий стіл -дискусію відносно наявних регіональних інструментів е-урядування та їх можливостей, виданий та розповсюджений інформаційний лефлет про е-урядування та розміщена в місцевих ЗМІ низка відповідних тематичних  матеріалів.